תפריט יצירת קשר

השקעות נדלן בחו"ל - האם זה כלכלי?

השקעות נדלן בחו

אין זה סוד, מצב הדיור בארץ בעייתי עד מאוד בעשור האחרון - מחירי הדירות הגבוהים, ההגבלות ההולכות ומתהדקות על משקיעים לרכישת דירות (כמו למשל הגבלת "דירות הרפאים") והתשואה הנמוכה, הופכים את מדינת ישראל למקום לא אטרקטיבי במיוחד להשקעת נדל"ן.

מאחר וכללי היסוד של כל השקעת נדל"ן הם שלושת המ"מים הידועים - מיקום, מיקום, מיקום - ראוי שמשקיעי נדל"ן פוטנציאליים, ישנו גישה ויפנו מבטם אל מיקומים אטרקטיביים ומשתלמים יותר, מעבר לים.

היתרונות להשקעה כזו בולטים לעומת רכישת נדל"ן בישראל:

  1. ניהול נכס חיצוני - בישראל רוב בעלי הדירות מנהלים את הנכס בעצמם, מה שגובה מהם זמן וטרדות רבות כמו מציאת דיירים, הקשבה לצרכיהם ותחזוקת הנכס. במדינות רבות בחו"ל כמו ארה"ב ואנגליה, למשל, נפוצה העסקת מנהלי נכס האמונים על כל ענייני ניהול הדירה.
  2. מחירים משתלמים - מחירי הנדל"ן בישראל הם מהגבוהים בעולם. לעומת זאת, מדינות רבות אחרות סביב הגלובוס טרם התאוששו ממשבר ההלוואות המפורסם של שנת 2008 וניתן לרכוש בהן בתים מפוארים למדי במחיר שאותו תצטרכו להשקיע בארץ רק כדי לקבל משכנתא.
  3. רווחי יותר - מכיוון שהמשבר עוד נותן את אותותיו, בעיקר במדינות אירופה, תושבים רבים אינם יכולים לרכוש בית בכוחות עצמם. הביקוש הנמוך מוריד את מחירי רכישת הנכסים ולעומת זאת הביקוש הגבוה לשכירת מקום מגורים מאפשר לגבות מחירים משתלמים יותר. על מנת לעשות מעט סדר בדברים עם מספרים - בישראל התשואה מהשקעת נדלן היא כ4% בעוד שבמיקומים שונים בחו"ל היא יכולה להגיע עד 12%.

באילו יעדים בחו"ל כדאי כיום להשקיע?

כאמור, מדינות רבות באירופה חובקות הזדמנויות מצוינות להשקעה בנכסי נדלן עקב המשבר של העשור החולף. הנה כמה מדינות ששווה בהחלט לבחון בהן את אפשרויות ההשקעה בימים האלו:

  • ספרד - מדובר באחת מהנפגעות הגדולות של המשבר ומחירי הנדל"ן שלה בנפילה חופשית מתמדת. אם תמיד חלמתם להחזיק בבית במדינה השמשית והתוססת, מדובר ביעד פופולרי ומשתלם ביותר.
  • יוון - היעד הקרוב והפופולרי לחופשות של ישראלים רבים, מהווה גם זירה חמה מאוד להשקעות נדל"ן בשנה האחרונה. כיוון שיוון נמצאת בחוב עצום לגוש האירו ונמצאת במדיניות צנע קיצונית, חלק ניכר מהכנסותיה נשען על תיירות. המחסור במלונות עקב הביקוש הקבוע והכלכלה הבלתי יציבה מגביר את הביקוש בדירות נופש להשקעה ומכירה בבירה אתונה או בעיר הנמל המפורסמת סלוניקי אותן תוכלו לרכוש בסכומים נמוכים ולהציען לכל דורש פר יום. ביוון מס הרכישה הוא של 3% בלבד ותוכלו לזכות בפטור ממס שבח. יוון וישראל חתומות על אמנה המונעת תשלום כפל מס ותהיו חייבים במס אך ורק לשלטונות יוון.
  • גרמניה - בברלין תוכלו לרכוש דירה בסכום ההון ההתחלתי למשכנתא בארץ. גרמניה הופכת ליעד חם למגורים וידועה ביציבותה הכלכלית והזדמנויות התעסוקה וההשכלה הנרחבות.

אם אתם חוששים שלא תתמצאו נכסי נדלן ראויים להשקעה בשוק המקומי, מכך שלא תוכלו לראות את הנכס ומהסיכון בהשקעה כזו, חשוב שתיעזרו בחברת השקעה שתוכל ללוות אתכם בתהליך על הצד הטוב ביותר.