תפריט יצירת קשר

רישום קבלן

רישום קבלן

אם אתם רוצים לעבוד עם קבלן מקצועי, בעל ניסיון ולא חאפר כדאי לכם לבדוק שהוא רשום בפנקס הקבלנים. רק קבלן אשר רשום בפנקס הקבלנים הוא קבלן מקצועי, עם תעודות וניסיון אשר תוכלו לסמוך עליו בעת עבודות הקבלנות שאתם צריכים לביתכם. רישום קבלן מקצועי כחוק הוא האישור שלכם לקבלן מקצועי ואל חאפר. עם קבלן אשר רשום בפנקס הקבלנים תוכלו להיות רגועים שהעבודה תתבצע בצורה הטובה ביותר.

למה חשוב לבדוק את רישום הקבלן?

רישום קבלנים היא פעולה חשובה ביותר בטרם החלטתכם על בחירת קבלן. רישום קבלן כחוק בפנקס הקבלנים, תיתן לכם את השקט שאתם צריכים. מעבר לכך, אם יש לכם איזה בעיה בשטח או שאתם לא מרוצים מהדרך שהקבלן טיפל בכם, יש לכם כותבת לפנות אליה ולהתלונן על הקבלן או להחליפו בקבלן אחר.

מה ההבדל בין קבלן רשום בפנקס הקבלנים ולא קבלן אחר?

אם קבלן רשום בפנקס הקבלנים יש פיקוח מטעם הקבלנים, כך שאתם יכולים להיות בטוחים שלא נפלתם על חאפר שלא מבין כלום וגורם לכם סתם עוד נזק בכוונה על מנת שתשלמו יותר. לעומת זאת קבלן אשר לא רשום בפנקס הקבלנים יכול להיות חאפר או נוכל ולגרום לכם נזקים שיעלו לכם הרבה מאוד כסף. מעבר לכך, קבלן רשום בפנקס הקבלנים הם בוודאות קבלנים עם רישיון בתחום בו הם עודים, ואם הם לא עובדים כמו שצריך ניתן תמיד לפנות למשרד הבינוי והשיכון ולהתלונן עליהם. מרכז השיכון והבינוי יכול להעניש את הקבלנים ולא להמשיך להעסיקם.

אילו סוגי קבלנים רשומים בפנקס הקבלנים?

בפנקס הקבלנים תמצאו מגוון נרחב של בעלי מקצוע בתחומים הבאים: תשתיות, שלד, אינסטלציה, חשמל, איטום, שפוצים  ועוד. לצד עיסוקם תוכלו לדעת כמה שנות וותק יש להם בתחום עצמו. כלומר בפנקס הקבלנים תוכלו למצוא בקלות רבה כל מידע שאתם זקוקים לו על הקבלן שאתם רוצים לעבוד איתו, הן מבחינת הוותק שלו, הניסיון בתחום, סיווגו, תעודות, היכן סיים את לימודיו ועוד.

האם קבלן מקצועי חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים?

בהתאם לחוק כל קבלן מקצועי אשר למד לימודים מקצועיים במוסד כלשהו וקיבלת תעודת הסמכה בתור קבלן מסוים חייב להיות רשום בפנקס הקבלנים. קבלן הרשום בפנקס הקבלנים רשאי לבצע את עבודות ההנדסה השונות כפי שנקבע בהתאם לחוק. בפנקס הקבלנים תמצאו את סיווג הקבלן, ניסיונו, שמו הפרטי והמלא ועוד נתונים שאתם צריכים.

מה מאפשר רישום קבלן בפנקס הקבלנים?

רישום קבלן בפנקס הקבלנים מאפשר לקבלנים להשתתף במכרזים ממשלתיים ושנים , מרכזים של משרד הביטחון וכן הרשויות המקומיות וזאת בהתאם לסוג הסיווג של הקבלן. כמו כן, רישום קבלן מפשר לקבלן עצמו להעסיק עובדים תושבי השטחים במידה והוא צריך עובדים וכן לעבודה בשיתוף פעולה עם חברות בנייה שונות וקבלנים פרטיים ולבצע עבודות גדולות יותר.